Dažniausiai užduodami klausimai

Dažnai užduodami klausimaiTam, kad Jūsų langai ilgai tarnautų, juos privalu tinkamai prižiūrėti. Langas tik iš pirmo žvilgsnio yra paprastas, didelių žinių ir patirties naudojant nereikalaujantis gaminys. Šiuolaikiniai plastikiniai langai - tai pažangūs stiklo, metalo ir plastiko technologijų junginiai, kurie ilgai tarnaus tik tada, jei juos tinkamai prižiūrėsite. Langų specialistai juokauja, kad daugumai vartotojų langas - tai skaidrus stiklas ir patogi rankena. Švarus, skaidrus stiklas - tai tinkamas Jūsų būsto apšvietimas, komfortas stebint lauko aplinką. Kokybiška rankena - tai geras pojūtis gaminį varstant, keičiant jo padėtis. Visgi - šis gaminys daug sudėtingesnis, nei gali pasirodyti.


Jei naujų langų dar neturite ir dar tik svarstote juos įsigyti, renkatės informaciją turime jus nuliūdinti - labai lengva nebus. Šiuo metu rinkoje labai daug gamintojų, montuotojų ir pardavėjų, kiekvienas iš jų siūlo ir rekomenduoja būtent savo produkciją, pabrėžia jos privalumus, nutyli silpnas vietas bei trūkumus. Visgi - mes pasistengėme ir Jūsų patogumui aprašėme esmines vietas, kurias reikia įvertinti, renkantis langų gamintoją bei pačius langus.


Plačiau apie langų pasirinkimą ir langų kainas

Į ką atkreipti dėmesį perkant langus?

Kriterijų tikrai daug ir įvertinti vertėtų tokius dalykus: langų gamintojo reputaciją, tai, ar parduoda su sutartiniais įsipareigojimais, kokia montuotojų kvalifikacija, lango profilio kokybė, lango sistemos modelis, pasirinkti stiklo paketai, sukomplektuoti apkaustai, apkaustų bazinės funkcijos, montavimo rūšis ir dar daugiau.

Daugiau apie langų pasirinkimą.

Kiek kainuoja plastikiniai langai?

Plastikinio lango kainą lemia daug aspektų, todėl priimti sprendimą lyginat tik kainas yra ne tik neobjektyvu, bet ir neišmintinga. Galutinė lango kaina priklauso nuo to, kokį langų profilį pasirinksite, kokia bus pageidaujamo lango spalva, koks stiklo paketas sukomplektuojamas, kokia panaudota apkaustų sistema (baziniai apkaustai ar su papildomomis funkcijomis), pageidaujamo lango dydis, bendras užsakymo dydis, lango užsakymo sezonas, lango užsakymo vietovė. Tik palyginus visus šiuos rodiklius galima spręsti, ar Jūsų turimas pasiūlymas pigiausias, ar brangiausias.

Daugiau apie langų kainas.

Kuriuos langus pasirinkti?

Nėra nei gerų, nei blogų langų. Visi jie sukurti tam, kad tenkintų tam tikrus vartotojo poreikius. Vieni skirti visuomeninėms patalpoms, kiti senos statybos butui, treti - pasyviam namui. Langai skiriasi profiliais, apkaustais, stiklo paketais, funkcijomis, ir visą tai reikia pasirinkti pagal savo asmeninius poreikius, lūkesčius, statybos ar remonto metu siekiamus tikslus. Visada rinktis tik geriausius arba tik pigiausius - nėra išmintinga, nes butui skirtą langą sumontavus pasyviame name dalį taip taupomos energijos prarasite del netinkamai pasirinkto stiklo paketo. Tuo tarpu patį geriausią ir brangiausią sumontavus senos statybos bute - ženkliai permokėsite, ir vargu ar pajusite reikšmingą skirtumą. Tik kvalifikuotas ir objektyvus langų gamintojas nemokamai pakonsultuos ir padės išsirinkti  būtent Jūsų poreikius atitinkančius langus.

Daugiau apie langų pasirinkimą.

Kelių kamerų langai geriausi?

Plastikinių langų kamerų skaičius yra lango profilio parametras, kurį bene dažniausiai girdime linksniuojant langų reklamose, tačiau pirkėjui jis pasako išties nedaug. Būtent informuotumo stoka ir suponuoja, kad susiviliojama reklamų šūkiais ir perkami kuo daugiau kamerų turintys langai, nė nesusimąstant, ar tikrai tokių reikia. Tad nenuostabu, kad langai vis „storėja“. Bet ar nuo to būtinai gerėjakokybė ir funkcionalumas? Lango kamerų skaičius ir dėmesį atkreipiantys lozungai reklamose yra dalis rinkodaros, tačiau ne visada įsigyti langą su kuo daugiau kamerų yra tikslinga.

Daugiau apie langų kameras.

Tam, kad tinkamai pasirinkti, reikia nemažai išmanyti, arba nemažai paskaityti. Iš tikro šiuolaikinį plastikinį langą sudaro net keli labai svarbūs, iš skirtingų medžiagų ir skirtingomis technologijomis pagaminti komponentai, kurių kokybė, panaudotos žaliavos ir tinkama priežiūra galutinai lemia, kaip ilgai tarnaus Jūsų gaminiai.


Plačiau apie langų komponentus

Kas yra langų profiliai?

Profilis – tai iš itin aukštos kokybės plastiko gaminamas lango rėmas arba varčia. Šis konstruktas nėra pilnaviduris, viduje turi oro tarpus, atskirtus pertvaromis, ir vadinamus kameromis. Lietuvoje populiariausi yra vokiški profiliai. Dauguma langų gamintojų akcentuoja tik plastikinio lango profilio plotį ir kamerų skaičių. Tai svarbu, tačiau tik iš dalies. Norint iš tikro palyginti profilius, reikia įvertinti visus jų kokybę lemiančius rodiklius: žaliavos, iš kurios jie pagaminti, sudėtį, profilio plotį, profilio kamerų skaičių, profilio išorinių sienelių storį, profilio vidinių sienelių storį, profilio sienelių sujungimus, papildomus vidinius sutvirtinimo/perskyrimo taškus. Visos šios savybės lemia tiek plastikinių langų termoizoliacines savybes, tiek ir langų tvirtumą, atsparumą deformacijoms.

Daugiau apie langų profilius.

Kas yra stiklo paketas?

Stiklo paketas yra viena iš pagrindinių bet kurio lango - plastikinio, medinio ar aliuminio sudėtinių dalių. Pastatų stiklinimui keliami itin aukšti reikalavimai, tad stiklo paketai privalo atlikti ne vieną svarbią funkciją: apsaugoti nuo aplinkos poveikio, užtikrinti garso ir šilumos izoliaciją, kontroliuoti saulės spindulių patekimą į patalpą, be to – būti saugūs ir dekoratyvūs. Siekiant optimaliausio rezultato, kiekvienu atveju svarbu tinkamai pasirinkti, kur ir kokį stiklą naudoti. Į kokius parametrus, renkantis stiklo paketus, privalu atkreipti dėmesį?

Daugiau apie stiklo paketus.

Kas yra langų apkaustai?

Langų apkaustus dar neretai vadinana furnitūra. Tai visuma elementų ir mechanizmų, kurie užtikrina plastikinio lango varstymą, reguliavimą, o kartais ir apsaugą nuo įsilaužimo. Lango apkaustai dažniausiai pirkėjų yra nepriskiriami prie esminių aspektų, todėl, kaip rodo praktika, jiems neskiriamas reikiamas dėmesys. Langų apkaustai dėmesio dažniausiai sulaukia jau tada, kai langas tampa nesandarus, deformuojasi ar kai įsilaužiama į būstą būtent pro langą. Tada dėmesys ir nukrypsta į šią labai reikšmingą lango dalį – apkaustus. Turėtumėte žinoti, kad nedidelės plastikinio lango deformacijos, atsirandančios dėl temperatūros svyravimų skirtingais sezonais, dėl neteisingos lango eksploatacijos ir pan., yra neišvengiamos, bet jos lengvai pataisomos langą reguliuojant.

Daugiau apie langų apkaustus.

Kas yra langų tarpinės?

Lango sandarinimo tarpinės arba tarpikliai - tai sandarinimo juostos, nuo kurių priklauso lango sandarumas, vadinasi – garso bei šilumos izoliacija. Iš vienos pusės jos sulaiko šiltą patalpos orą, kad šis neišeitų į lauką, o iš kitos pusės - neleidžia patekti į patalpą drėgmei. Jei ketinate įsigyti naujus langus, į jų komplektaciją sandarinimo tarpinės būna jau įtrauktos. Tačiau galite rinktis ir kitą variantą – atnaujinti jau sumontuotus senesnio modelio langus, taip padidindami jų energetinį efektyvumą ir užtikrindami, kad namuose nešvilpaus nepageidaujami vėjai.

Daugiau apie langų tarpines.

Kas yra langų armuotė?

Armuotė – tai į plastikinio profilio vidų įmontuojama išlankstyta cinkuoto plieno arba kompozicinių medžiagų juosta. Nuo jos priklauso profilio tvirtumas bei atsparumas deformacijai ir aplinkos poveikiui. Be to, plastikiniuose langų profiliuose esančios armuotės atlieka lango svorio ir apkrovos išlaikymo funkciją. Armuotės stiprumas priklauso nuo naudojamos medžiagos storio, o ypač nuo išlankstytos formos: kuo daugiau standumo briaunų turi armuotė, tuo ji stipresnė. Patys plastikiniai langų ir durų profiliai nėra pakankamai tvirti, todėl jie papildomai armuojami (sustiprinami) plieno profiliais, kurie įdedami į profilių vidų ir pritvirtinami.

Daugiau apie langų armuotę.

Net ir sukaupus tiek informacijos negalite būti tikri, kad esate puikiai pasikaustę, ir jau galite imti ir pirkti. Kiekvienas produktas, kiekvienas komponentas turi savo subtilybių, apie kurias vertėtų išmanyti, prieš užsakant. Taip pat, net ir tinkamai pasirinkus gaminį reikia gerai pasigilinti į tai, kur bus montuojami nauji gaminiai, ir ar jiems nekeliami papildomi įstatymų reikalavimai.


Plačiau apie langų terminus ir leidimus

Kada reikalingi leidimai?

Kada reikalingas leidimas balkonui stiklinti? Statybą leidžiančių dokumentų išdavimą reglamentuoja Statybos techninis reglamentas STR 1.07.01:2010 ir jo 6 priedas „Statybą leidžiantys dokumentai“ (toliau tekste – Statybos reglamentas). Remiantis Statybos reglamentu, rašytiniai pritarimai paprastojo remonto (o balkono stiklinimas priskiriamas paprastajam remontui) aprašui privalomi mieste (išskyrus sodininkų bendrijų teritorijas), konservacinio prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje ir jų apsaugos zonose, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje atliekant šiuos ypatingo ar neypatingo statinio paprastojo remonto darbus: keičiant pastato fasado ar šlaitinio stogo dangą; pastato fasade iš gatvės pusės užtaisant esamus langus, duris, kitas angas; įstiklinant daugiabučio namo ar visuomeninės paskirties pastato balkonus, lodžijas; keičiant pastato fasado elementus.

Daugiau apie reikalingus leidimus.

Kaip geriau apstiklinti balkoną?

Nusprendus pasinaudoti įstiklinto balkono galimybėmis, dažniausiai svarstoma, kurią stiklinimo sistemą pasirinkti: šiltą plastikinę ar šaltą aliuminio? Pasirinkimą dažniausiai lemia tokie aspektai: namas, kuriame gyvenate, Jūsų poreikiai, lūkesčiai ir galimybės. Seniau įprastais buvę mediniai rėmai jau prarado savo pozicijas rinkoje ir jas užleidžia plastikinėms sistemoms arba rėminėms ar berėmėms aliuminio konstrukcijoms. Plastikinėms balkonų sistemoms naudojami tie patys profiliai kaip ir plastikinių langų gamybai, ir juos renkasi tie, kam svarbu termoizoliacija. Aliuminio konstrukcija dažniau pasirenkama tų, kuriems svarbus vizualinis įstiklinto balkono vaizdas

Daugiau apie balkonų stiklinimą.

Kas yra bešviniai langai?

Norėdami išlikti konkurencingi, langų profilių sistemų gamintojai nuolat tobulina produkcijos gamybos technologijas, ieškodami palankesnių žmogaus sveikatai ir aplinkos saugumui sprendimų. Būtent taip buvo sukurti ir bešviniai langai. Langai be švino - tai naujos kartos langų profiliai, kuriuose plastiko stabilizatorius švinas pakeistas kalciu ir cinku. Tyrimai patvirtina, kad plastikinių langų profiliai, kuriuose vietoje švino yra kalcis bei cinkas, ne mažiau atsparūs oro pokyčiams už įprastinius, jie taip pat ilgai išlieka blizgūs ir atsparūs aplinkos poveikiui. Teisingumo dėlei reikėtų pabrėžti, kad tyrimais nustatyta tik tai, kad langai be švino nėra blogesni už langus, pagamintus naudojant sunkiųjų metalų stabilizatorius. Nėra blogesni. Ir vargu ar kur rasite patikimos informacijos, kuri teigtų, jog jie geresni.

Daugiau apie bešvinius langus.

Kas yra plastikinio lango profilio klasė?

Langų ir kitų identiškos paskirties produktų skirstymas į energetinio efektyvumo klases inicijuotas 2000 – 2003 metų projekte, pavadintame „Europos langų energijos reitingavimo sistema“ (EWERS – European Window Energy Rating System). Šio projekto tikslas, bendradarbiaujant su kolegomis iš aštuonių Europos valstybių, buvo sukurti bendrą langų žymėjimo ir vertinimo sistemą. Visų modelių langai turi būti įvertinami ir jiems priskiriama energijos klasė nuo A (efektyviausia) iki G (neefektyviausia). Energetinis efektyvumas matuojamas kaip ir šilumos perdavimo koeficientas (Uw, matuojama W/m2K).

Daugiau apie profilio klases.

Kas yra "tarybinė" orlaidė?

Šoninės orlaidės, dar vadinamos tarybinėmis, - tai įprastinės senosios orlaidės, prieš keletą dešimtmečių montuotas daugelyje medinių langų. Vertikalios orlaidės montuojamos dešinėje arba kairėje lango pusėje, per visą jo aukštį. Standartiškai šio tipo orlaidės gali turėti vienerias arba dvejas uždaromas dureles. Išorinėje orlaidės pusėje montuojamos apsauginės grotelės, suteikiančios konstrukcijai papildomą saugumą. Už grotelių montuojamas tinklelis nuo vabzdžių, suteikiantis apsaugą nuo uodų ar musių patalpos vedinimo laikotarpiu. Orlaidėse taip pat montuojamos sandarinimo tarpinės, kurios pagerina viso gaminio sandarumą bei garso ir termoizoliacines savybes tuo metu, kai orlaidė yra nenaudojama ir užverta.

Daugiau apie tarybines orlaides.

Kas yra mikroventiliacija?

Mikroventiliacija – tai patalpų vėdinimo būdas, kuomet lango ar balkono durų rankeną pasukus reikiamu kampu ir nustačius į reikiamą padėtį, tarp lango staktos ir varčios atveriamas nedidelis plyšis, skirtas oro cirkuliacijai. Languose naudojama mikroventiliacija ne tik į patalpą įleidžia nedidelį šviežio oro srautą, kuris yra būtinas sveikam mikroklimatui patalpoje palaikyti, bet ir garantuoja maksimalų langų sandarumą. Išskiriami keli mikroventiliacijos tipai. Pirmasis, tai paprasta mikroventiliacija, kuomet tarp lango staktos ir varčios yra tik vieno dydžio tarpas. Antroji, tai laipsninė mikroventiliacija.

Daugiau apie lango mikroventiliaciją.

Kas yra selektyvinis stiklas?

Selektyvinis stiklas – tai stiklas, padengtas plonu, plika akimi beveik nematomu metalų ir metalų oksidų sluoksniu, sulaikančiu šilumą. Kad selektyvinis stiklas atliktų savo funkciją, jis dedamas vidinėje stiklo paketo pusėje. Tokiu būdu kambario šiluma kaip nuo reflektoriaus atspindima atgal į kambarį. Trijų stiklų stiklo pakete, su dviem selektyviniais stiklais, tiek vidinio stiklo, tiek ir išorinio stiklo selektyvinė danga yra ant stiklo vidinės pusės, nes ši metalo oksidų danga neatspari tiesioginiam atmosferos poveikiui.

Daugiau apie selektyvinį stiklą.

Jau turite langus, tačiau nesate patenkinti jų funkcionalumu arba savybėmis? Norint pasiekti, kad Jūsų langai ilgai tarnautų, reikia juos tinkamai prižiūrėti. Yra daug įvairių gedimų arba netinkamo lango funkcionavimo situacijų, dėl kurių visada bandoma apkaltinti langų gamintojus arba langų montuotojus, kai tuo tarpu tai - tik netinkamos eksploatacijos, priežiūros arba fizikinių savybių padariniai. Susipažinkite su pačiomis dažniausiomis netinkamo langų funkcionalumo situacijomis.


Plačiau apie tinkamą langų eksploatavimą

Kodėl plastikiniai langai rasoja iš vidaus?

Nors langų rasojimas sukelia daug nepatogumų patalpų savininkams, visgi reikia suprasti, kad šias bėdas suversti naujai nupirktam langui nėra nei teisinga, nei objektyvu. Juk langas nei šildo, nei šaldo, nei drėkina, nei džiovina. Tinkamui patalpų mikroklimatui sudaryti yra sukurti šildytuvai, džiovintuvai, drėkintuvai. Tuo tarpu langai turi būti tiesiog sandarūs. Galiausiai, patalpų savininkui netinkamai besirūpinant patalpų mikroklimatu (temperatūra ir oro drėgnumu), tas sandarumas ir tampa pagrindine langų rasojimo pasekme, bet ne priežastimi.

Daugiau apie langų rasojimą iš vidaus.

Kodėl plastikiniai langai rasoja iš lauko?

Nors ir ženkliai rečiau, tačiau pasitaiko situacijų, kai langai rasoja iš lauko pusės, ir tai sukelia langų naudotojų nepasitenkinimą. Puikiai suprantame, kad bet kokios abejonės dėl naujai įsigytų langų kokybės gali kelti neigiamas mintis bei nepasitenkinimą, tačiau norime Jus nuraminti: šiuo atveju lango rasojimas iš lauko tik dar kartą patvirtina, kad Jūs įsigijote itin kokybiškus langus. Taip taip, būtent itin kokybiškus, ir už tai turite papildomai padėkoti langus Jums montavusiai įmonei, vietoje to, kad ją įtarinėtumėte ar kritikuotumėte. Tačiau apie viską iš pradžių, ir detaliai sužinosite, paspaudę žemiau pateiktą klavišą.

Daugiau apie langų rasojimą iš lauko.

Kaip prižiūrėti lango apkaustus?

Langų apkaustų priežiūra yra privaloma, norint pasiekti, kad Jūsų langai tarnautų ilgai. Ši priežiūra apima tris aspektus: reguliariai, ne rečiau kaip kartą metuose, sutepti apkaustų tepimo taškus specialia alyva; reguliariai, ne rečiau kaip kartą metuose, patikrinti tvirtinimo varžtus; reguliariai, du kartus metuose, patikrinti, atstatyti langų geometriją, pagal poreikį reguliuojant apkaustus.

Daugiau apie apkaustų priežiūrą.

Kaip prižiūrėti lango tarpines?

Guminės langų tarpinės - pagrindinis lango profilio elementas, sukuriantis visos konstrukcijos sandarumą. Guminės tarpinės labai patikimai prisispaudžia, tikrai lėtai dėvisi ir gali atlaikyti daugkartinę bei ilgalaikę deformaciją. Norint, kad tarpinės tarnautų ilgai, reikia tinkamai jas prižiūrėti. Pagrindiniai guminių tarpinių priežiūros elementai: tarpinių valymas, tarpinių sutepimas specialia tepimo priemone ir lango apkaustų reguliavimas.

Daugiau apie tarpinių priežiūrą.

Kodėl langai sunkiai užsiveria?

Sunkiau užsiveriantys langai, o konkrečiai – kuomet atveriant ir užveriant langą liečia varčios apačia - gana natūraliai atisrandanti langų naudojimo pasekmė. Tokiu atveju reikia patikrinti, ar langas nenusėdo. Kai lango varčia nusėda, pasikeičia jos pozicija rėmo atžvilgiu ir tuomet langą atidarant ir uždarant kliūna apačia, varčia užsiveria sunkiau. Tokiu atveju lango apkaustus reikės tinkamai sureguliuoti. Tikslinga pasakyti, kad lango reguliavimo poreikis nerodo konstrukcijos arba montavimo broko. Tai natūralus dalykas, atsirandantis eksploatuojant langus. Taip pat turėtumėte žinoti, kad reguliuoti langus reikia dėl natūralaus nusidėvėjimo, natūralaus konstrukcijos nusėdimo, todėl paslauga nėra nemokama ir nemokamos garantinės priežiūros darbams nepriskiriama.

Daugiau apie langų reguliavimą.

Kaip prižiūrėti medinius langus?

Pirmas medinių langų priežiūros elementas - tai savalaikis ir reguliarus langų valymas. Medinių langų rėmai turi būti valomi priemonėmis be šveičiamųjų dalelių ir cheminių tirpiklių, kurie lengvai gali pažeisti dažų ar lako sluoksnį – paviršiaus danga gali pakeisti spalvą bei būti mechaniškai apgadinta. Valymui naudokite baldų valiklius, skirtus dažytiems paviršiams arba paprasčiausią vandenį su muilu. Antras svarbus elementas –  tai sandarinimo tarpinių priežiūra. Bent keletą kartų per metus tarpinės turi būti nuvalomos ir sutepamos. Trečias priežiūros elementas - reguliari langų apkaustų profilaktika.

Daugiau apie medinių langų priežiūrą.

Kas yra savaiminis stiklo trūkimas (termošokas)?

Stiklo termo šokas - tai kuomet lango stiklo paketas įskyla tarsi savaime. Termo arba terminis šokas, tai fenomenas, kuomet objektas deformuojasi veikiamas didelio temperatūrų skirtumo ir stiklų deformacija pasireiškia terminiais įtrūkimais. Pagrindiniai veiksniai, lemiantys galimą stiklo paketo įtrūkimą, yra saulės apšviesta bei šildymo arba patalpų kondensavimo sistemos įšldyta arba atšaldyta tik dalis stiklo lakšto. Iš esmės tai tas pats reiškinys, nuo kurio "savaime" suskyla stiklinė, į ją greitai įpylus karšto vandens.

Daugiau apie Termo šoką.

Tai tik nedidelė dalis iš to, ką mes žinome arba su kuo mes kasdien susiduriame, gamindami ir montuodami plastikinius arba medinius langus. Tai tikrai - labai sudėtingas ir daugiafunkcinis gaminys, kurio kokybė priklausys tiek ir nuo tinkamo pasirinkimo, sukomplektavimo, sumontavimo, tiek ir nuo teisingos priežiūros bei eksploatavimo. Jei turite daugiau klausimų arba neradote ieškomos informacijos - susisiekite su mumis šioje svetainėje nurodytais kontaktai, ir mes labai pasistengsime Jums padėti. 


Sėkmingo Jums pirkinio ir ilgo gaminio tarnavimo!

Sužinok KAINAS dabar!
Sužinok KAINAS dabar!
Sužinok KAINAS dabar!
Kainos skaičiuoklės

Jei norite sužinoti kainas, pasinaudokite šia langų ir durų kainos skaičiuokle. Nurodykite pageidaujamą sistemą, papildomus priedus, funkcijas bei matmenis ir sužinosite, kiek kainuos Jūsų pageidaujami gaminiai.

Išsikvieskite matuotoją

Jei dabar skubate ir neturite laiko gilintis - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir išsikvieskite mūsų specialistą konsultacijai bei nemokamam angų matavimui. Tik išsikvieskite, ir toliau viską atliksime mes.

Pateikite užklausą

Jei gaminių daug, jie sudėtingi, reikalaujantys patirties bei išmanymo - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir pateikime mums savo projekto, langų ar balkono brėžinius bei nuotraukas. Toliau viską atliksime mes patys.

Shadow