Plastikinės durys

plastikinės durysDauguma tų, kas ieško lauko durų, vietoje filinginių medinių arba šarvuotų metalinių renkasi šiuolaikines plastikines duris. Kuo jos tokios įpatingos? Svarbiausi šių durų privalumai, stipriai išskiriantys jas iš kitų gaminių rūšių tai labai ilgas tarnavimo laikas, supaprastinta priežiūra ir išskirtinai nedidelė kaina. Plastikinės durys - puiki alternatyva kitoms durų rušims, niekuo joms nenusileidžianti, o daugeliu parametrų net ir lenkianti. Plastikinių durų profiliai laminuojami reikalingos spalvos laminatu, taip pasiekiant reikalingą durų spalvą ir papildomą jų apsaugą. 

 Plastikinių durų privalumai:

 • atsparios įbrėžimams ir įtrūkimams;
 • atsparios drėgmei ir vandeniui;
 • niekada nesitraukia džiūstant, nebringsta, nesisluoksniuoja;
 • praktiškai nekeičia formos ir išvaizdos bėgant metams;
 • išskirtinai ilgaamžės, reikalaujančios minimalios priežiūros;
 • ženkliai lengvesnės, todėl rečiau pasėda nuo savo svorio;
 • turi aukštesnę termo ir garso izoliaciją;
 • galimas didesnis stiklinio paviršiaus plotas - daugiau šviesos.

 Plastikinių durų trūkumai:

 • dėl sudėtingos furnitūros - reikalauja klavifikuotų montuotojų;
 • priklausomai nuo formos ir spalvos - reikalauja dažnesnio sureguliavimo;
 • teisingos priežiūros atveju - per didelis sandarumas, prarasta natūrali ventiliacija;
 •  tamsios spalvos durys pietų pusėje linkusios kraipytis ir deformuotis. 

Dabar pakalbėkime apie atskirus plastikinių durų elementus, savybes bei skirtumus.

Plastikinių durų užpildai

plastikiniu duru uzpildas

Visos plastikinės durys: išorinės, terasos, balkono ar vidaus gali turėti labai skiringą išvaizdą, priklausomai nuo pasirinkto varčios ploto sudalinimo ir pasirinkto užpildo. Plastikinės durys pagal užpildą skirstomos į tris tipus: 

 • durys su ištisiniu stiklu;
 • dalinai stiklinės durys (su stiklu ir termo plokšte);
 • durys su ištisine termo plokšte (nepermatomos).

Ištisinį stiklą renkasi tada, kai reikia, kad į patalpas patektų kaip galima daugiau saulės šviesos. Dalinai stiklinės naudingos tada, kai norima pridengti apatinę žmogaus kūno dalį arba tada, kai norima apsaugoti duris nuo netyčinio stiklo įskėlimo kojomis. Durys su išsisine termo plokšte skirtos tada, kai nenorima, kad matytųsi patalpos viduje esantys žmonės ar daiktai.

Plastikinių durų dydžiai

Plastikinių durų dydžiai ir formos

Šiuolaikinėje statyboje nebeliko "standarinių durų", ir dauguma angų pagal savo plotį ir aukštį - unikalios. Plastikinės durys pagal savo dydį ir  formą skirstomos į šiuos tipus:

 • vienvėrės durys;
 • vienvėrės durys su nevarstomu šonduriu;
 • dvivėrės durys (su aktyvia ir pasyvia varčiomis).

Didžiausios galimos vienvėrės durys: 1000 x 2300. Platesnių 1000 mm vienvėrių durų gaminti nerekomenduojame, nes jos dėl savo svorio grečiau pasės, greičiau susidėvės šių durų apkaustai. Aukštesnių nei 2300 mm durų gaminti nerekomenduojame, nes tokios durys dėl per didelio aukščio kraipysis ir praras savo sandarumą.

Jei reikia platesnių nei 1000 mm durų, jau reikia arba didinti staktos plotį specialiais praplatinimo profiliais, arba gaminti duris su nevarstomu arba varstomu šonduriu.

Jei reikia aukštesnių nei 2300 mm durų, jau reikia arba didinti staktos aukštį tais pačiais praplatinimo profiliais, arba gaminti duris su nevarstomu arba varstomu viršduriu.

Plastikinių durų slenksčiai

plastikiniu duru slenksciai

Plastikinės durys viena nuo kitos skiriasi ir tuo, kaip jos susijungia su pastato ar patalpos grindimis. Plastikinės durys pagal panaudotą slenkstį skistomos į šiuos tipus: 

 • plastikinės durys su žemu aliuminio slenksčiu;
 • plastikinės durys su aukštu langiniu slenksčiu;
 • plastikinės durys su automatiniu slenksiu;
 • plastikinės vidaus durys be slenksčio.

Žemas aliuminio slenkstis visada komplektuojamas išorinėse lauko duryse. To reikia, norint pasiekti pakankamo sandarumo iš didelio naudotojų komforto, nes už šio slenksčio neužkliūsi, einant per tokias duris nereikia aukštai kelti kojos, ir pats žingsnis gali būti toks, prie kokio yra įpratęs tipinis naudotojas.

Aukštas plastikinis slenkstis komplektuojamas tada, kai norima pasiekti aukščiausio sandarumo ir durimis naudojamasi santykinai retai. Toks slenkstis, priklausomai nuo profilio sistemos, gali turėti dviejų arba trejų sandarinimo tarpinių sistemas, todėl išgaunamas išskirtinis sandarumas, aukojant vaikščiojančio konfortą.

Durys be slenksčio visada naudojamos tik vidaus patalpose, ir tik ten, kur nėra svarbu nei sandarumas, nei aukšta garso izoliacija. Šios savybės yra aukojamos dėka didelio komforto vaiščiojant, stumiant vežimėlius ir pan.

Durys su automatiniu slenksčiu yra beslenksčių durų variantas, kai ant varčios apačios yra prisukamas priedas - automatinis slenstis, kuris suveikia, užvėrus duris. Durų užvėrimo metu pasispaudžia mygtukai - spyruoklės, ir nuo durų žemyn nusileidžia arba tarpinė iš šepetėlio, arba iš guminės juostelės.

Plastikinių durų spynos

plastikinių durų spynos

Panaudojant įvairias plastikinių durų rankenas ir spynas galima pasiekti skirtingo patalpų saugumo lygio. Plastikinės durys pagal užrakinimo funkciją skistomos į šiuos tipus:

 • plastikinės išorinės durys su R4 tipo spyna, valdoma rankena;
 • plastikinės išorinės durys su trijų kaiščių spyna, valdoma raktu;
 • plastikinės vidaus durys su vieno kaiščio spyna, valdoma raktu;
 • plastikinės balkono durys su dvipuse rankena, rakinamos raktu;
 • plastikinės balkono durys su vienpuse rankena, langų apkaustais.

R4 tipo spyna yra pakankamai nebrangi, tačiau pati patikimiausia. Ji valdoma rankena, todėl norint raktu užrakinti duris, visų pirma reikia palaušti rankeną į viršų, taip užsifiksuoja visi tvirtinimo taškai, ir tik tada raktu išstumiamas cilindro liežuvėlis.

Trijų kaiščių spyna daugiau automatinė, rakinant duris su tokia spyna nereikia pirma palaužti rankenos į viršų, tačiau visa kaiščių išstųmimo jėga tenka raktui ir rankos pirštams, ir nors truputį besideformavus varčiai - tai darosi labai nepatogu.

Vieno kaiščio spyna skirta tik vidaus patalpų durims, nes visas durų perimetras užrakinamas tik vieninteliu liežuvėliu, todėl tai nėra nei labai saugu, nei sandaru.

Plastikinių durų rankenos

plastikinių durų rankenos

Plastikinės durys taip pat skiriasi ir savo rankenimis. Priklausomai nuo sukomplektuotų rankenų, durys skistomos į šiuos tipus:

 • plastikinės išorinės durys su liežuvėliu ir lankstoma rankena;
 • plastikinės išorinės durys su "bačkute" ir "ofisine" rankena;
 • plastikinės vidaus durys su liežuvėliu ir lankstoma rankena;
 • plastikinės vidaus durys su "bačkute" ir "ofisine" rankena;
 • plastikinės balkono durys su dvipuse varstoma rankena;
 • plastikinės balkono durys su vienpuse langų rankena.

Priklausomai nuo durų tipo ir poreikių - galimos skirtingos spynų - rankenų kombinacijos. Kartais reikia durų, kurių negalima būtų atidaryti iš lauko, kartais priešingai - reikia durų, kurios atsivertu iš karto, vos jas pastūmus pečiu ar kojomis. Priklausomai nuo to galima rinktis rankenas, spynas ir kitą furnitūrą - galimybės labai plačios.

 Na o dabar truputį plačiau apie visus iš šių galimų durų tipus.

Plastikinės lauko durys

plastikinės išorinės lauko durysNepriklausomai nuo pasirinkto plastikinių išorinių durų užpildo (stiklo paketo ar termo plokštės), jos bus vienodai tvirtos, šiltos ir ilgaamžės. Šios durys gaminamos iš specialių išorinių durų staktos ir išorinių durų varčios profilių, juos sustiprinant cinkuoto plieno armuote, suvirinant ir kampus papildomai sutvirtinant plieniniais kampuočio profiliais.

Norint turėsi šviesą gerai praleidžiančias, tačiau kartu ir itin saugias išorines duris, galima rinktis saugų laminuotą stiklo paketą, atsparų smūgiams bei įsilaužimams. Tokio stiklo paketo stiklai gaminami specialios technologijos būdu iš kelių stiklo lakštų, tarp kurių aukšto slėgio klijavimo metu būna įterpta saugi polimerinė apsauginė plėvelė, kuri laiko stiklą jo skilimo ar dūžio atveju.

Plastikinės išorinės durys gali atsidaryti tiek į lauką, tiek ir į patalpos vidų. Jos kaustomos įprastine išorinių durų furnitūra su trimis vyriais arba papildomai stiprinamos priešįsilaužiminiais apkaustais. Esant poreikiui tvirtinamas automatinis slenkstis, elektroninė sklendė, antra spyna ar durų pritraukėjas.

Standartiškai lauko durys komplektuojamos su žemu aliuminio slenksčiu, tačiau užsakovui pageidaujant galime pagaminti ir duris su aukštu balkono durų slenksiu. 

Skaičiuoti lauko durų kainas .

Paprastos balkono durys

paprastos balkono durys

Balkono durys turi užtikrinti kelias funkcijas: sudaryti sąlygas žmogui patogiai išeiti į balkoną, įleisti į patalpas kuo daugiau šviesos, užtikrinti garso ir termo izoliaciją.

Paprastos balkono durys savo medžiagomis ir technologijomis - tai tik didelis langas. Šių durų stakta gaminama iš langų staktos profilio. Šių durų varčia gaminama iš langų varčios profilio. Šioms durims naudojama įprastinė plastikinių langų furnitūra, panaudojant  tik papildomus varčios geometriją užtikrinančius armavimo profilius, vidines standumo briaunas.

Kaip ir kitų durų atveju - galima rinktis skirtingų savybių stiklo paketus, profilių laminavimo spalvą bei tekstūrą. Taip pat - rankenos dizainą, apkaustų saugumo klasę.

Skaičiuoti balkono durų kainas .

Balkono durys su abipuse rankena

balkono durys dvipuse rankena

Plastikinės balkono durys su abipuse rankena daroma iš išorinių durų staktos ir varčios profilių, tačiau panaudojant paprastų balkono durų aukštą plastikinį slenkstį. Šios durys neturi išorinių durų vyrių, nes jų gamyboje naudojama panašį į plastikinių langų furnitūra. Nors šios durys ir turi abipusę rankeną, tačiau jų užrakinimas savo patogumu ir funkcionalumu nei iš tolo neprilygsta išorinėms durims. Užvėrus balkono duris, kaip ir paprastų paprastų balkono durų atvejų - niekas neužsifiksuoja, nes duryse ir jų spynoje nėra tipinio rankenos liežuvėlio. Kaip ir paprasto lango ar paprastų balkono durų užvėrimo atveju, norint uždaryti duris, reikia palenkti durų rankeną. Šių durų apsauga išvykstant realizuota užrakinant duris raktu. Rakto pasukimu taip pat neišlenda joks papildomas liežuvėlis, tačiau raktas užblokuoja rankenos pasukimą, dėl ko tampa neįmanoma atidaryti durų.

Kaip ir kitų durų atveju - galima rinktis skirtingų savybių stiklo paketus, profilių laminavimo spalvą bei tekstūrą. Taip pat - rankenos dizainą, apkaustų saugumo klasę.

Skaičiuoti BALKONO DURŲ KAINAS .

Stumdomos terasos durys

stumdomos terasos durys

Stumdomos terasos durys savo medžiagomis ir technologijomis - tai taip pat tik didelis langas.  Šių durų stakta gaminama iš langų staktos profilio. Šių durų varčia gaminama iš langų varčios profilio. Esminis šių durų išskirtinumas - tai jų furnitūra, nes šiose duryse komplektuojama pažangiausia varčios prikraukimo, sukėlimo, pastumimo ir bėgelių sistema, sukurianti aukštą gaminio funkcionalumą, saugumą iš išskirtinį komfortą atveriant ir uždartant.

Kaip ir kitų durų atveju - galima rinktis skirtingų savybių stiklo paketus, profilių laminavimo spalvą bei tekstūrą. Taip pat - rankenos dizainą, apkaustų saugumo klasę.

Skaičiuoti TERASOS DURŲ KAINAS .

 Vidaus patalpų durys

plastikinės vidaus patalpų durys

Plastikinės vidaus patalpų durys savo medžiagomis ir technologijomis nedaug kuo skiriasi nuo įprastinių išorinių lauko durų. Esminis skirtumas tai sukomplektuoti apkaustai ir pasirinkta spyna. šioms durims nereikalingas išskirtinis sandarumas, todėl su jomis komplektuojama paprasta vieno kaiščio trumpa spyna. Pristūmus duris jos užsifiksuoja už rankenos liežuvėlio, o esant poreikiui užrakinti - išlenda tipinis spynos šerdelės liežuvėlis.

Skaičiuoti VIDAUS DURŲ KAINAS .

Sužinok KAINAS dabar!
Sužinok KAINAS dabar!
Sužinok KAINAS dabar!
Kainos skaičiuoklės

Jei norite sužinoti kainas, pasinaudokite šia langų ir durų kainos skaičiuokle. Nurodykite pageidaujamą sistemą, papildomus priedus, funkcijas bei matmenis ir sužinosite, kiek kainuos Jūsų pageidaujami gaminiai.

Išsikvieskite matuotoją

Jei dabar skubate ir neturite laiko gilintis - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir išsikvieskite mūsų specialistą konsultacijai bei nemokamam angų matavimui. Tik išsikvieskite, ir toliau viską atliksime mes.

Pateikite užklausą

Jei gaminių daug, jie sudėtingi, reikalaujantys patirties bei išmanymo - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir pateikime mums savo projekto, langų ar balkono brėžinius bei nuotraukas. Toliau viską atliksime mes patys.

Shadow