Balkonų stiklinimas

Balkonų stiklinimasKam šiuolaikiniame daugiabučiame name reikalingas balkonas? Architektai šiuo klausimu vieningi: pagrindinė balkono funkcija – suteikti miesto gyventojams galimybę pabūti gryname ore neišeinant iš namų. Tai privati erdvė lauke, nuosavo kiemo užuomazga. Balkonų stiklinimas – galimybė papildomai apšildyti savo būstą, apsaugoti jį nuo kritulių, praplėsti namų erdvę, kurioje galima leisti laisvalaikį su šeima ir draugais, įsirengti papildomą kambarį, auginti gėles. Įstiklinus balkoną stiklai sulaiko šilumą ir apsaugo nuo nepageidaujamo triukšmo. Įstiklintas balkonas pakels Jūsų buto vertę ir butas atrodys patraukliau. Apstiklintas balkonas nepakeis pastato išvaizdos, bet suteiks jam galutinį apipavidalinimą bei saugos Jūsų balkoną ištisus metus. Stiklai sulaikys šilumą ir iš gatvės sklindantį triukšmą. Apsaugotas ir įstiklintas balkonas  bus saugi žaidimų vieta vaikams bei naminiams gyvūnams. Tinkamai įrengę balkoną, galėsite jame atlikti namų ruošos darbus ir imtis savo mėgstamų užsiėmimų. Įstiklintas balkonas - ideali vieta auginti gėles. Balkonų stiklinimo kainos priklauso nuo pasirinktos stiklinimo sistemos, varstomų dalių kiekio bei funkcionalumo. Štai tiek privalumų suteikia teisingai pasirinktas sprendimas. Tai diskusiju apie tai, ar reikia stiklintis nėra. Klausimas kitas: kokią sistemą pasirinkti, kaip susikomplektuoti ir kuriai įmonei patikėti.

Tai kaip geriau apstiklinti balkoną?

Balkonų stiklinimas stumdoma aliuminio sistema 

Balkonų stiklinimas stumdoma aliuminio sistemaTai šiuolaikiška ir funkcionali stiklinimo sistema, pasižyminti sandarumu, ir tuo pačiu leidžianti natūraliai vėdinti patalpą išvengiant langų rasojimo. Šis stiklinimo būdas labai menkai pagerina viso pastato šilumos izoliacines savybes, tačiau papildomai apsaugo patalpas nuo triukšmo. Balkono stiklinimas stumdoma rėmine sistema - geriausias sprendimas balkonui, kai norite turėti geriau nuo žalingo atmosferos poveikio apsaugotą balkoną, tačiau dėl balkono dydžio negalite rinktis varstomos sistemos (būna balkonų, kuriuose tiesiog nepakankamai vietos atvertai varčiai).

Stiklinimas rėminėmis aliuminio konstrukcijomis - vienas iš moderniausių stiklinimo būdų, todėl dalis klientų juos renkasi vien pataikaudami madai, neskirdami pakankamo dėmesio savo šeimos poreikių ar būsto galimybių analizei. Nors balkonai su aliuminio rėmu ir truputį brangesni, tačiau tai tirkai šiuolaikiška, funkcionalu ir estetiška. Aliuminio profiliai 7 kartus tvirtesni už medinius ir 2-3 kartus – už plastikinius, todėl tai dar vienas argumentas šios sistemos šalininkams bei gerbėjams. Balkoną apstiklinus stumdoma aliuminio sistema, jo labai ilgai nereikės nei keisti, nei dažyti.

Balkonų stiklinimo aliuminiu privalumai
 • sistema estetiška ir šiuolaikiška;
 • kainuoja mažiau nei plastikinė sistema;
 • užtikrinamas tvirtumas;
 • idealiai tinka mažiems, siauriems balkonams ar tiems, kuriuose daug daiktų ir / ar baldų;
 • ši sistema lengva, todėl neapkrauna balkono konstrukcijos papildomu dideliu svoriu;
 • galimybė pasirinkti profilio spalvą;
 • tai puiki apsauga nuo vėjo, dulkių ir kitų nešvarumų iš lauko;
 • nesideformuoja, nes aliuminis atsparus temperatūrų pokyčiams.

Balkonų stiklinimas plastikinių langų sistema

Balkonų stiklinimas plastikinių langų sistemaTai klasikinis, dažniausiai pasirenkamas sprendimas, kai apstiklinant balkoną norima pagerinti ne tik pastato estetinę išvaizdą, apsaugoti stiklinamą patalpą nuo vėjo, lietaus ir kritulių, tačiau ir ženkliai padidinti vidinių patalpų termoizoliacines ir garso izoliacines savybes. Šioje plastikinių langų sistemoje naudojami įprastiniai PVC langų profiliai – tokie patys, iš kurių gamina langus bei duris A+ klasės pastatų angų apstiklinimui, todėl taip apstiklintas balkonas taps Jūsų gyvenamojo būsto dalimi, nauja jo erdve. Žinoma - papildomai apšiltinus lauko sienas ir pertvaras, nes statant namą šis stiklinimas nebuvo numatytas ir suprojektuotas. Taip pat, atlikus balkonų stiklinimo darbus, teks tinkamai sutvarkyti ir balkono apdailą. Vidinėms sienoms, kurios yra pažeistos laiko, temperatūrų svyravimų bei kitų aplinkos sąlygų, rekomenduojama balkonų apdaila plastikinėmis lauko dailylentėmis, kurios yra atsparios temperatūros pokyčiams, padengia nedidelius įtrūkimas balkono sienose, lengvai valomos. Priekinei balkono pertvarai, kuri dažnai būna padaryta iš metalo rėme pritvirtintų šiferio lakštų arba atskirų betono segmentų - puikiai tinka profiliuota apdailos skarda, kurią galima rinktis iš plataus RAL spalvyno.

Balkonų stiklinimo plastiku privalumai
 • sumažina temperatūros svyravimus balkone;
 • puikiai izoliuoja šilumą;
 • pasižymi itin geromis garso izoliavimo savybėmis;
 • sudaro galimybę praplėsti gyvenamąją erdvę;
 • leidžia balkono erdvę išnaudoti produktyviau;
 • yra galimybė pasirinkti profilių spalvą ir raštą;
 • garantuoja saugumą;
 • užtikrina patvarumą ir ilgaamžiškumą;
 • užtikrina puikias vėdinimo galimybes;
 • galimas sudėtingų balkono konstrukcijų stiklinimas.

Berėmės stiklinimo sistemos

Jos yra perregimos iš lauko pusės, gerai praleidžia šviesą, saugo nuo dulkių, vėjo ar lietaus, lengvai prižiūrimos. Berėmę stiklinimo sistemą sudaro stumdomi grūdinto stiklo elementai bendrame aliuminio rėme. Stiklinės sekcijos juda ratukų pagalba, kurių dėka varčios stumdymas tampa pakankamai komfortiškas ir patogus. Berėmis balkonų stiklinimo sistemos niekada nereikės perdažyti, nes jos profiliai yra nudažyti milteliniu būdu arba anoduoti. Stiklinimui naudojamas saugus 6-8 mm grūdintas stiklas, kurį sudaužyti galima tik gerai pamojavus plaktuku. Šis stiklas dūžtant subyra į mažus gabalėlius ir taip apsaugo žmones nuo įsipjovimų, kurie gali pasitaikyti naudojant paprastą stiklą.

Nors ši sistema ir turi nepriekaištingą estetinę išvaizdą, tačiau tai mažiausiai sandari stiklinimo sistema, nėra idealiai tinkanti mūsų klimato sąlygoms ir kuo toliau, tuo rečiau pasirenkama tiek pastatų modernizavimui, tiek ir ruošiant naujus projektus. Dėl šių priežasčių ir pastoviai mažėjančios paklausos berėmės stiklinimo sistemos nebegaminame.

Sužinok KAINAS dabar!

Kainos skaičiuoklės

Jei norite sužinoti kainas, pasinaudokite šia langų ir durų kainos skaičiuokle. Nurodykite pageidaujamą sistemą, papildomus priedus, funkcijas bei matmenis ir sužinosite, kiek kainuos Jūsų pageidaujami gaminiai.

Išsikvieskite matuotoją

Jei dabar skubate ir neturite laiko gilintis - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir išsikvieskite mūsų specialistą konsultacijai bei nemokamam angų matavimui. Tik išsikvieskite, ir toliau viską atliksime mes.

Pateikite užklausą

Jei gaminių daug, jie sudėtingi, reikalaujantys patirties bei išmanymo - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir pateikime mums savo projekto, langų ar balkono brėžinius bei nuotraukas. Toliau viską atliksime mes patys.

Kiti lankytojai taip pat susidomėjo:
Kaip apstiklinti balkoną? Svarstote ką rinktis: stiklinimą plastikine varstoma sistema ar stiklinimą stumdoma aliuminio konstrukcija? Straipsnyje pateikiama objektyvi informacija apie skirtingus stiklinimo būdus ir galimybes, su aprašymais, nuotraukomis ir pavyzdžiais.
Kada reikalingi leidimai? Leidimas stiklinti balkoną daugiabučiame pastate, kuriame Jūs tik bendrasavininkas arba leidimas keisti senus langus bei duris saugomo paveldo objekte: ar šių leidimų reikia, kaip juos gauti, kokia tvarka ir procedūros?