Kas yra stiklo paketas?
Stiklo paketas yra viena iš pagrindinių bet kurio lango - plastikinio, medinio ar aliuminio sudėtinių dalių. Pastatų stiklinimui keliami itin aukšti reikalavimai, tad stiklo paketai privalo atlikti ne vieną svarbią funkciją: apsaugoti nuo aplinkos poveikio, užtikrinti garso ir šilumos izoliaciją, kontroliuoti saulės spindulių patekimą į patalpą, be to – būti saugūs ir dekoratyvūs. Siekiant optimaliausio rezultato, kiekvienu atveju svarbu tinkamai pasirinkti, kur ir kokį stiklą naudoti. Į kokius parametrus, renkantis stiklo paketus, privalu atkreipti dėmesį?
Stiklų arba paketo kamerų skaičius. Lango konstrukte esančią stiklinę dalį sudaro paketai iš 2, 3 arba 4 stiklų.
- Langai, kuriuose montuojami paketai su 2 stiklais, vadinami dvistikliais arba vienkameriniais;
- Langai, kuriuose montuojami paketai su 3 stiklais, vadinami tristikliais arba dvikameriniais;
- Langai, kuriuose montuojami paketai su 4 stiklais, vadinami keturstikliais arba trikameriniais.
Vienkamerinį stiklo paketą sudaro dveji stiklo lakštai, sujungiami aliuminio arba plastiko rėmeliu. Paprasčiausias ir pigiausias variantas – dviejų skaidrių stiklų paketas be selektyvinės dangos. Tačiau būtina žinoti, kad norint sutaupyti įsigyjant langus be selektyvinės dangos, teks mokėti žymiai didesnes sąskaitas už patalpų šildymą, kadangi šiuo atveju lango termoizoliacinės savybės suprastėja net 2,5 karto. Verta pastebėti, kad šiuo metu sudėtinga būtų rasti langų gamintoją, kuris savo langus komplektuotų su stiklo paketais be selektyvinės dangos. Selektyvinis stiklas tapo industrijos standartu. Dvejų stiklo plokščių paketas tinkamas montuoti daugiabučiuose namuose, kurių patalpos pastoviai ir tolygiai šildomos, o už lango nėra triukšmingos aplinkos. Pagrindiniai vienkamerinio lango privalumai yra ypač didelis laidumas šviesai, siekiantis net iki 79 procentų, taip užtikrinamas puikus natūralus patalpų apšvietimas.
Dvikameriniai stiklo paketai yra sudaryti iš trijų stiklų, kurie tarpusavyje sujungti aliuminiais arba plastikiniais rėmeliais bei turi dvi izoliuotas kameras. Jos gali būti užpildytos inertinėmis dujomis, taip net keletu kartų pagerinant lango šilumos izoliacines savybes. Aktualu ir tai, kad dvikameriniuose languose ženkliai sumažinama langų rasojimo galimybė, net ir naudojant aliuminius rėmelius. Nors stiklo paketas, sudarytas iš didesnio stiklų skaičiaus, automatiškai turėtų reikšti ir geresnę garso izoliaciją, tai ne visada yra tiesa. Dvikameriniame stiklo pakete gali padidėti rezonansas, susidarantis dėl uždaroje kameroje esančio oro ir žemų garsų sąveikos. Siekiant išvengti rezonanso galimybės, derėtų rinktis tarpus tarp stiklų, kurie būtų ne mažesni nei 10 mm.
Selektyvinis ar paprastas stiklas? Selektyvinis stiklas – tai plonu, plika akimi beveik nematomu metalų ir metalų oksidu sluoksniu padengtas stiklas, kuris pasižymi itin geromis termoizoliacinėmis savybėmis. Metalų oksidų danga nėra atspari tiesioginiam atmosferos poveikiui, tad selektyvinis stiklas visuomet turi būti dedamas į vidinę lango konstrukcijos dalį. Oksidų plėvelė kaip nuo reflektoriaus atspindi nuo 40 iki 70 procentų šilumos ir grąžina ją atgal į patalpą. Dar geresnėmis šilumos charakteristikomis pasižymi selektyvinio stiklo paketai, užpildyti argono dujomis. Jie ne tik yra net 20 procentų šiltesni, taip pat tokio pobūdžio langai apsaugo patalpas nuo išblukimo, kadangi stiklai sulaiko net du trečdalius kenksmingų ultravioletinių spindulių. Kaip jau minėjome aukščiau, nors vienas stiklas su selektyvine danga bet kuriame šiuo metu gaminamame stiklo pakete tapo ne privalumu, o butinybe, industrijos standartu. Renkantis stiklo paketą reikia vadovautis bendrais stiklo paketo parametrais, ir nesukti sau galvos dėl pačio paketo sudėties, kuri danga selektyvinė, kokie paketo storiai, kaip išdalintos kameros ir t.t. Stiklo paketų gamintojai pastoviai kuria vis naujus stiklo paketų modelius, manipuliuodami stiklo lakšto ir kamerų storiais, taip pasiekdami pageidaujamus ar būtinus galutinius viso stiklo paketo fizikinius rodiklius.
Tarpeliai tarp stiklų. Siekiant sutaupyti neretai pasirenkamas netinkamas tarpų tarp stiklų plotis. 6, 8 ir net 10 mm tarpeliai neužtikrina geros šilumos izoliacijos, taip pat nepakankamai slopina ir aplinkos triukšmą. Specialistai rekomenduoja rinktis stiklo paketus, tarpai tarp kurių būtų bent 14 mm.
Rėmelio tarp stiklų medžiaga. Rėmeliai tarp stiklo plokščių gali būti pagaminti iš aliuminio arba plastiko. Patikimesnis variantas yra plastikiniai rėmeliai, ypač – naujos kartos termorėmeliai – kurie sumažina terminį tiltą ant stiklo krašto bei padeda išvengti langų rasojimo ir taip sumažina pelėsio atsiradimo riziką. Išsprendus kondensato rinkimosi problemą gerokai pailgėja langų eksploatavimo laikotarpis.
Garso izoliacijos gerinimas. Garso izoliavimo indeksas, žymimas Rw, parodo, kaip skiriasi garso intensyvumas skirtinguose izoliuojamo objekto, šiuo atveju – lango, pusėse. Garso banga, atsitrenkdama į langą, sukelia vibraciją, dėl kurios triukšmas ir patenka į pastato vidų. Kokia triukšmo dalis patenka į vidų, priklauso nuo lango garso izoliavimo savybių. Norint išsirinkti stiklo paketus, pasižyminčius geriausia garso izoliacijos charakteristika, būtina atkreipti dėmesį į garso, kurio norima išvengti, pobūdį. Šiuo atveju garso izoliavimo indeksas Rw yra papildomas Ctr ir C skaičiavimais. Ctr naudojamas, kai triukšmo šaltinis yra daug žemo dažnio garsų, pavyzdžiui, gatvės triukšmas. Indeksas C pasitelkiamas, kai aplinkoje nėra daug žemo dažnio garsų. Siekiant geros garso izoliacijos būtina atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius:
- stiklo masę (kuo stiklas storesnis, tuo jis mažiau laidus garsui);
- stiklų konfigūracija pakete turėtų būti asimetrinė (naudojami ne vienodo storio stiklai);
- plotis tarp stiklų turėtų būti kuo didesnis;
- taip pat rekomenduojama naudoti specialius, pavyzdžiui, plėvele laminuotus stiklus.
Vadinasi, jei pageidaujate itin geros garso izoliacijos, derėtų rinktis stiklo paketus su kuo storesniais stiklais (6, 8 ar 10 mm), atstumas tarp jų turėtų būti 16-20 mm, o siekiant tobuliausio efekto – bent vienas stiklas turėtų būti padengtas garsą izoliuojančia plėvele.
Šilumos izoliacijos gerinimas. Apskaičiuota, kad per langus prarandamas net ketvirtadalis būsto šilumos. Stiklo paketai sudaro didžiausią lango ar durų plotą, taigi daugiausiai šilumos prarandama būtent per juos. Termoizoliacinių savybių gerinimas yra vienas langų gamintojų prioritetų. Šiuo metu didžiausią šiluminį efektą padeda pasiekti tokios priemonės, kaip selektyvinių langų naudojimas, atstumo tarp stiklų optimizavimas, kamerų užpildymas inertinėmis dujomis bei pasirenkamo rėmelio medžiaga. Optimaliausias variantas, kuomet pasiekiamas didžiausias šilumos izoliacinis efektas, yra langai su 3 stiklų paketu, tarpai tarp kurių užpildyti argono dujomis. Du iš trijų stiklų privalo būti selektyviniai, o rėmeliai tarp jų pagaminti iš naujos kartos plastiko. Pasirinkus šios konstrukcijos langus užtikrinsite mažiausius šilumos nuostolius, tad sąskaitos už šildymą automatiškai sumažės.
Stiklų apsauga. Renkantis stiklo paketus svarbu ne tik jų šilumos ir garso izoliacijos savybės, taip pat būtina atkreipti dėmesį ir į keliamus reikalavimus jų saugumo lygiui. Langai turi atlaikyti atsitiktinius smūgius bei teikti pakankamą apsaugą mėginimo įsilaužti atveju. Pasirinkimas yra dvejopas: grūdinti arba laminuoti stiklai. Grūdinti stiklai pasižymi net šešis kartus didesniu atsparumu mechaniniam poveikiui. Be to, smūgio metu jie sutrumpa į itin smulkius, vos 4-6 mm pločio gabalėlius, kurie nesukelia pavojaus žmogaus gyvybei. Vienintelis grūdinto stiklo trūkumas yra kaina, ji dvigubai aukštesnė nei paprasto stiklo. Kita galimybė – laminuoti stiklai. Jų viduje esanti plėvelė neleidžia pažeistam stiklui subyrėti ir išlaiko jo vientisumą, taip išvengiama aštrių stiklo šukių. Stiklo ir plėvelės kombinacijos suteikia galimybę pagaminti ne tik smūgiams, bet ir garsui bei ugniai atsparų stiklą. Tačiau vėlgi – laminuoto stiklo kaina ženkliai skiriasi nuo įprasto, neturinčio papildomų specifikacijų.
Stiklo paketai ir saulės šviesa. Renkantis langus svarbu atsižvelgti ne tik į šilumos perdavimo koeficientą, bet ir į bendrus saulės energijos bei šviesos pralaidumo koeficientus. Tai ypač aktualu, jei langai yra nukreipti į pietus arba vakarus ir didžiąją dienos dalį yra veikiami tiesioginių saulės spindulių. Šiuo atveju patartina rinktis naujos kartos saulės kontrolės stiklus. Šie stiklai užtikrina aukštas šilumines savybes, žiemą geriausiai išsaugo šilumą, o vasarą nepraleidžia tiesioginės saulės šilumos, taigi komfortas garantuojamas visais metų laikais, be to – pagerėja namo šiluminės charakteristikos. Aktualu ir tai, kad nepraleisdami saulės kaitros, saulės kontrolės stiklai puikiai praleidžia šviesą, taigi nereikia jaudintis, kad patalpose tvyros prieblanda. Galimas ir kitas variantas – tai tonuotas arba refleksinis stiklas. Jis taip pat apsaugos patalpas nuo nereikalingo perkaitimo, bet taip pat užkirs kelią ir šviesos į kambarius patekimui. Šie stiklai per dieną įkaista, o temstant pradeda spinduliuoti karštį į patalpą. Svarbu ir tai, kad tonuotus stiklus būtina grūdinti, nes jie gali įskilti nuo pernelyg kaitrių saulės spindulių.
Spalvoti stiklai netradiciniam interjerui. Dekoratyvumas – viena iš stiklo paketų atliekamų funkcijų. Jei pageidaujate neįprasto pastato eksterjero ar interjero, pagal asmeninius norus stiklo paketai gali būti estetiškai padailinami įvairiomis aplikacijomis, vitražais. Taip pat iš plataus asortimento galite rinktis matinius, skaidrius ar bronzinius stiklus.
Galutinis rezultatas priklauso tik nuo Jūsų vaizduotės. Rinkdamiesi stiklo paketus nuodugniai apsvarstykite ne tik kiek lėšų galėsite jiems skirti, bet ir pastato, kuriame keičiami langai, savybes – kokia šilumos, garso izoliacija jis pasižymi, kokia yra lauko aplinka. Atsakę į šiuos pagrindinius klausimus kreipkitės į specialistą, kuris padės priimti galutinį ir teisingiausią sprendimą. Čia pataremia neskubėti, ir pasirinkti tik tokius langus ir gamintojus, už kurių kokybę galima garantuoti. Mes rekomenduojame Plastimet Elite, Plastimet Click-On AD arba Plastimet Click-On MD.
Sužinok KAINAS dabar!
Kainos skaičiuoklės
Jei norite sužinoti kainas, pasinaudokite šia langų ir durų kainos skaičiuokle. Nurodykite pageidaujamą sistemą, papildomus priedus, funkcijas bei matmenis ir sužinosite, kiek kainuos Jūsų pageidaujami gaminiai.
Išsikvieskite matuotoją
Jei dabar skubate ir neturite laiko gilintis - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir išsikvieskite mūsų specialistą konsultacijai bei nemokamam angų matavimui. Tik išsikvieskite, ir toliau viską atliksime mes.
Pateikite užklausą
Jei gaminių daug, jie sudėtingi, reikalaujantys patirties bei išmanymo - ne bėda. Spauskite šį klavišą ir pateikime mums savo projekto, langų ar balkono brėžinius bei nuotraukas. Toliau viską atliksime mes patys.